Podkategorija za geografsko območje Evrope brez  ozemlja  CIS/Ruske federacije;
Nadaljnje podkategorije so za ozemlja držav: SLO, YU / BA, HR, SR / AT, CH, DE, ES, FR, GB, IT

22. Markov tek

... na Mrzli vrh nad Žirmi

Letošnji Markov tek smo bili zaradi vremena primorani prestaviti iz pozno-septembrskega termina v začetek oktobra. Tokrat je bilo vreme ugodnejše, še vedno pa ne povsem idealno. Tek je že sedmič potekal v smeri Mrzlega vrha; trasa z dolžino 5200 metrov in višinsko razliko 517 metrov do Koče Planinskega društva Žiri na Mrzlku je v najkrajšem času pretekel Luka Tavčar, ki je s časom 25:32 za petintrideset sekund prehitel drugo uvrščenega Gregorja Hvalo. Na tretje mesto se je v moški konkurenci uvrstil Benjamin Mlakar.
Za Luka je to že tretja zmaga na tej trasi, temu pa je dodal še zmago na zadnji izvedbi teka na Javorč leta 2014.

Pri dekletih je slavila Nea Eržen, ki je v cilj pritekla s časom 36:32. Žal ob v tej vremensko-okrnjeni udeležbi edina predstavnica v ženskih kategorijah.

Gorski tek so popestrili tudi otroci, ki so pod Kočo na Mrzlem vrhu odtekli dva krajša teka, katerih trasa je bila prilagojena starosti otrok.

Tek je spremljajo tudi precejšnje število pohodnikov, ki so spodbujali tekmovalce in poskrbeli za prijetno vzdušje na progi in pred Kočo na Mrzlku.