Išči

BIB

Poobjave gradiv z aktualnimi vsebinami, objave naših sodelavcev  ...

Biblioteka

Objavljalci

Authors

Arhiv

Prvi priročnik jamarskega reševanja

URSZR: Jamarska zveza Slovenije in Jamarska reševalna služba sta v sodelovanju s francoskimi jamarskimi reševalci izdali in založili prvi priročnik jamarskega reševanja v slovenskem jeziku

V Postojni, v čitalnici knjižnice Bena Zupančiča, bosta v četrtek, 26. aprila ob 18. uri priročnik predstavila člana Jamarske reševalne službe Slovenije dr. Maks Merela in Marko Zakrajšek. Vlogo in delovanje jamarske reševalne službe v sistemu zaščite in reševanja v Sloveniji pa Janez Melanšek z Uprave RS za zaščito ni reševanje.

Priročnika bodo veseli mnogi, saj je v Sloveniji v 48 jamarskih društvih, združenih v Jamarsko zvezo Slovenije, več kot 1200 članov. Predvsem pa so ga veseli jamarski reševalci. Jamarska reševalna služba je ena od strokovnih služb Jamarske zveze Slovenije in njena naloga je organizirati in izvajati reševanje iz jam.
Izid priročnika je del projekta EU Proteus, namenjenega osveščanju ljudi pred nevarnostmi v jamah in izpopolnjevanju jamarskih reševalcev v sistemu civilne zaščite Evropske unije.

JAMARSKA REŠEVALNA SLUŽBA
Jamarsko reševalno službo kot enotno javno službo na območju celotne države organizira Jamarska zveza Slovenije. Dejavnost jamarske reševalne službe sofinancira Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje. Uprava sofinancira zaščitno in reševalno opremo ter druga sredstva za zaščito, reševanje in pomoč, potrebna za delo jamarske reševalne službe in delovanje, izobraževanje ter urjenje 55 jamarskih reševalcev različnih specialnosti.

Naloge jamarske reševalne službe v sistemu zaščite in reševanja so predvsem:
– reševanje ponesrečenih v kraških jamah;
– iskanje pogrešanih v kraških jamah;
– sodelovanje pri odpravljanju posledic ekoloških nesreč v kraškem podzemlju;
– opazovanje nevarnosti v kraških jamah ter obveščanje pristojnih organov in javnosti o njih;
– sodelovanje pri zaščiti in reševanju ob naravnih in drugih nesrečah, skladno z organizacijo in zmogljivostmi službe.

Jamarska reševalna služba ima v Sloveniji reševalne centre v regijah in sicer v Ljubljani, Kranju, Novem mestu, Velenju, Postojni, Sežani in Tolminu.

24.04.2012


Knjižnica Bena Zupančiča Postojna
V četrtek, 26. aprila 2012, ob 18. uri, vas vabimo v čitalnico knjižnice na predstavitev prevoda prvega slovenskega PRIROČNIKA JAMARSKEGA REŠEVANJA, ki ga bosta predstavila MAKS MERELA, vodja mednarodnega projekta EU Proteus in MARKO ZAKRAJŠEK, vodja operative Jamarske reševalne službe.
Ambient za predstavitev priročnika bodo dopolnile na platnu reproducirane barvne jamarske fotografije dr. PRIMOŽA JAKOPINA.
Razstava fotografij bo na ogled do 9. maja 2012.


Priročnik jamarskega reševanja / prevedli Maks Merela, Marko Zakrajšek, Uroš Ilič ; uredil Uroš Ilič ; ilustracije Lionel Albertino in Nathalie Rizzo
Leto izida 2012
Založništvo in izdelava: Jamarska zveza Slovenije, Jamarska reševalna služba, 2012 ([Ljubljana] : Syncomp)
Fizični opis 107 str. : ilustr. ; 23 cm Cena: 20 EUR
ISBN 978-961-90675-1-2 
COBISS.SI-ID 258347520

Kategorije:
Novosti BIB SLO Vse objave

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.

  • Število objav: 2610

BIB

Objave naših sodelavcev in poobjave (nam dosegljivih) člankov/objav.