KOL

Kolesarstvo

Prvi na svetu, tretji v državi

Večer, Šport: V Ajdovščini je bilo državno prvenstvo v gorskokolesarskem štirikrosu

Prvi je bil Matija Stupar, drugi Urban Rotnik, na tretjem mestu pa je končal svetovni prvak v smučarskem krosu Filip Flisar, ki v pripravah na zimsko sezono vozi za Unior Tools Team na dirkah z BMX-kolesi.

Cesta ali hribi – vseeno

Na državnem prvenstvu v gorskokolesarskem olimpijskem krosu v Kamniku sta članska naslova osvojila Tanja Žakelj in Luka Mezgec, sicer cestni kolesar, ki je takoj po startu potegnil naprej in s precejšnjo razliko ugnal vse tekmece. Žakljeva je ugnala branilko naslova Blažo Klemenčič, ki je sicer dolgo vodila, nato pa padla. Kolesarka Unior Tools Teama je osvojila svoj peti naslov državne prvakinje, prvega po letu 2011, vmes je majico državne prvakinje nosila Klemenčičeva. Mezgec je takoj s starta potegnil na čelo, nekaj časa mu je sledil le Gregor Krajnc, ki je povsem popustil, cestni sprinter pa je razliko do zasledovalcev le povečeval.

Po neurju na Triglav

Kamniški triatlonec Miro Kregar je po dvodnevni preložitvi zaradi neurja dokončal svojstven ekstremni podvig, 80 kilometrov dolg tek na najvišjo goro Slovenije Triglav iz Zavrha pod Šmarno goro, kjer se je rodil Jakob Aljaž, do Aljaževega stolpa na vrhu očaka. Razdaljo dveh maratonov je v enem poskusu pretekel v 10 urah in 20 minutah. (sta)