MLA

MLA -di, -dina, -dinske akcije ... = od najmlajših, do mladih ...

Mladina

Šest medalj

AK Slovenska Bistrica: ... na prvenstvu Vzhodne lige, ki se je končalo v soboto s tekmo v Trbovljah

V soboto se je v Trbovljah končalo letošnje prvenstvo Vzhodne lige v športnem plezanju. Tudi tokrat so mladi športni plezalci odplezali odlično, najbolje od vseh letošnjih tekem, saj so domov odnesli kar šest medalj in še sedem pokalov za končne uvrstitve.

Kot ponavadi so zjutraj štartale cicibanske kategorije, ki so največ uspeha prinesle puncam. Ema Seliškar je priplezala do 2. mesta, Lucija Tarkuš do 4., Jana Aubelj pa do 20. mesta. Med fanti je zaradi poškodovanega Anžeta nastopil samo Urban Zagoršek in osvojil 8. mesto.

Popoldan so nadaljevale še vse ostale kategorije in ker so štartne liste narejene po trenutnem skupnem seštevku smo imeli na začetku plezanja posamesnih skupin hkrati na steni tudi po tri tekmovalce. Na najvišjo stopničko za 1. mesto med mlajšimi deklicami z licenco je stopila Ema Bera, Ajda Ritonja je bila 8. in Kaja Naveršnik 13. Medalja za 2. mesto med mlajšimi dečki je šla v roke Nevenu Otorepcu, Gašper Pušnik je bil 4., Paskal Kušar 6., Gal Leskovar pa tokrat 12. V svojih smereh so hkrati plezali tudi starejši dečki in deklice. Tudi v teh kategorijah smo trikrat stopili na stopničke in sicer Žan Janežič za 2. mesto, Andrej Bek prav tako za 2. in Stela Kušar za 3. mesto. Dobro so plezali tudi Filip Justinek, ki je bil 6., Matija Mlekuž 7. in Katarina Tič 5. V kadetski kategoriji imamo letos samo enega predstavnika, Simon Ekselenski je dosegel 4. mesto.

Po končanem plezanju v posameznih kategorijah so bile tudi podelitve za končne uvrstitve. Da ekipa iz leta v leto napreduje se je pokazalo na samih podelitvah, saj smo imeli na odru skoraj vedno kakšnega predstavnika. V cicibanski kategoriji je kar dva pokala odnesla domov Ema Seliškar, ki je bila v absolutni konkurenci 1., med predstavnicami z B licenco pa 2. Pokal za zmago med mlajšimi dečki z B licenco je domov odnesel Neven Otorepec, v absolutni kategoriji je bil Gal Leskovar 3. Pokal je šel v roke tudi Emi Bera za 2. mesto med mlajšimi deklicami absolutno. Med starejšimi dečki z B licenco si je pokal za 3. mesto zaslužil Žan Janežič.

Da je celotna ekipa vso prvenstvo plezala odlično se je pokazalo tudi v končni uvrstitvi za klube, kjer smo izmed petindvajsetih klubov osvojili 2. mesto. Pa čeprav smo imeli kar nekaj tekmovalcev manj kot prvouvrščeni Grosupeljčani in treteje uvrščena ekipa iz ŠPO Rašica.