PLE

PLE -zanje, -zalski ... mišljena je predvsem športnoplezalska aktivnost (oz. akterji);  na naravnih in umetnih stenah. Dodatno lahko označimo še: pleBAL in pleDWS | TeKmovalno pa ima ob osnovni  oznaki TEK lahko še: tekBAL, tekHIT, tekTEŽ in tekKOM

Plezanje

Absolutno 1. mesto

... za Vesno Tarkuš in Evo Škrlec.

Image
Bloc Summer Sessions je javno tekmovanje za vse ljubitelje balvanskega plezanja v vzhodni Avstriji, ki je bilo med 10. majem in 14. junijem 2023 v šestih regijah.

Prvih deset najboljših žensk in najboljših deset moških v splošni kategoriji regije, se je uvrstilo na regijsko bitko (finale) v Celovec. Prav tako so bili finala deležni prvi trije iz vsake regije za kategorije U12. U14 in U16.

Iz AKSB so se v polfinale uvrstile Vesna Tarkuš, Jana Tarkuš, Sara Škrlec in Eva Škrlec ter Maja Kramberger.

Finale in polfinale je bilo v Bulderami v Klagenfurtu. Najprej so potekale fer play polfinale, kjer je bilo potrebno preplezati 15 bulderjev. Najboljše štiri iz vsake kategorije so se uvrstile naprej v finale.

Sari je za U12 za finale malo zmanjkalo in je zaključila na 5. mestu. Prav tako je za finale U16 zmanjkalo Jani Tarkuš, ki je zaključila na 6. mestu.

Vesna Tarkuš se je uvrstila v finale s 3. mestom v polfinalu v kategoriji U14 in Eva Škrlec s 1. mestom v polfinalu za U16, Maja Kramberger je z 2. mestom polfinala zastopala večerni ženski finale.

Finale je potekalo na pogled, bulderji pa so bili dokaj zahtevni.

Eva in Vesna sta se jih lotile borbeno in z veliko mero samozavesti.

Vesna je s tremi vrhovi postala absolutna zmagovalka kategorije U14 in Eva z vsemi štirimi vrhovi absolutna zmagovalka kategorije U16.

Večerni finale je bil namenjen moškim in ženskam. Maja je bila borbena, dala vse od sebe in z dvema vrhovoma dosegla odlično 4. mesto.