TEK

TEK... opis

Klemen Bečan prvič na stopničkah

Tomo Česen: Tretja tudi Mina Markovič – Svetovni pokal v Chamonixu

Včeraj pozno zvečer je na tekmi svetovnega pokala v Chamonixu Klemen Bečan s tretjim mestom dosegel svoj najboljši rezultat doslej. Tako je po 11 letih izenačil rezultat Aljoše Groma, ki je bil do danes edini slovenski moški predstavnik na zmagovalnih stopničkah svetovnega pokala.

Bečan je v Chamonixu nastopil odlično, bil na tretjem mestu že po polfinalu in tudi v finalnem nastopu ni dovolil, da bi ga kdo izrinil iz mesta dobitnika kolajn. Tako je dosegel tisto, kar si je zaslužil. Leta 2004 je bil namreč v Španiji s četrtim mestom povsem blizu stopničk.

V Chamonixu smo imeli še enega finalista in sicer Mino Markovič, ki je prav tako osvojila tretje mesto in tako prispevala svoj delež k velikemu ekipnemu uspehu. Pri dekletih se Nataliji Gros z devetim mestom ni uspelo uvrstiti med najboljše, je pa trenutno druga v skupni uvrstitvi. Ostali naši se niso uvrstili v polfinale.

Sicer je v moški konkurenci zmagal Nizozemec Jorg Verhoeven, pri dekletih pa že drugič zapored mlada novinka Avstrijka Johanna Ernst. So Avstrijci po Angeli Eiter dobili drugo najstnico, ki jo bo težko premagati ?

Rezultati iz Chamonixa
Ženske: 1. Johanna Ernst, 2. Angela Eiter (obe AUT), 3. Mina Markovič, 9. Natalija Gros, 31. Asja Gosar