TEK

TEK... opis

Osem mladincev

vita lukan origv finalu - Včerajšnje kvalifikacije so bile za slovensko reprezentanco uspešne, saj se je več kot polovica tekmovalcev uvrstilo v današnje finalne nastope.

Friko - Jernej Peterlin: ... Začnimo pri Janji Garnbret, ki je v kategoriji kadetinj kot edina tekmovalka dosegla vseh osem kvalifikacijskih vrhov. V finalu ji bo družbo delala tudi klubska kolegica Tjaša Slemenšek, ki je po kvalifikacijah peta. Odličen ekipni nastop je uspel dekletom v kategoriji starejših deklic, kjer so se vse štiri tekmovalke Lučka Rakovec, Vita Lukan, Mia Krampl in Urška Repušič uvrstile v finale. Dosegle so tretji, četrti, peti in sedmi rezultat kvalifikacij. V moški konkurenci bomo imeli v finalu le dva predstavnika. V kategoriji kadetov je četrti rezultat kvalifikacij dosegel Zan Sudar, enako uvrstitev pa drži tudi Anže Peharc v kategoriji mladincev.

Šestim tekmovalcem se ni uspelo uvrstiti v finale. Zagotovo smo nekoliko več pričakovali od Julije Kruder, ki je v kategoriji mladink zasedla končno 11. mesto. Enak rezultat je v kategoriji kadetinj dosegla tudi Sara Lukič. Pri starejših dečkih je Maks Bogolin zasedel končno 20. mesto, v kategoriji kadetov sta Matic Kotar in Nejc Dvoršek dosegla 18. oziroma 24. mesto, pri mladincih pa je Jure Primc tekmovanje zaključil na 21. mestu.