Authors

Arhiv

Na Triglavskem smuku zmagal Avstrijec Waschl

Mojstrana, 18. aprila 1954

Tradicionalni »Triglavski smrk« je bil izveden letos v precejšnjem obsegu, saj je nastopilo med člani kar 34 tekmovalcev, med članicami 6 ter med mladinci 12 tako, da je skupno nastopilo 52 tekmovalcev. Start je bil izpod Rži v višini 2400 m. Članice in mladinci so imeli isto progo s 7 vratci ter je bil za njih cilj nad novo lovsko kočo v višini 1250 m, tako da je višinska razlika pri članicah in mladincih znašala 450 m, dolžina proge pa 2600 m. Člani pa so imeli svoj cilj pri Debeli bukvi v višini 2200 m, ter so prevozili 5100 m in imeli 17 vratic.

Vreme je bilo jasno, vendar je močan veter oviral tekmovalce. Sneg je bil spihan in poledenel. Poleg naših tekmovalcev so se tekmovanja udeležili tudi avstrijski smučarji iz Judenburga, Beljaka, Knittelfelda ter Vrbe, člani Štajerske smučarske zveze ASKÖ. Organizacija, ki je bila poverjena Gorenjski smučarski podzvezi, je bila zadovoljiva, zlasti je presenetil prevoz smučarjev s kamioni do Krme.

4. Klinar (Jesenice) 3:26.2.

Ekipno prvenstvo Triglavskega smuka si je pridobilo moštvo Udarnika iz Kranja s časom 35:55.9 v postavi Šumi, Rakovič, Gorjanc, Jenko, Jamnik, Oblak, drugo mesto pa je osvojilo moštvo ASKO Villach s časom 39:01,2.