koroško

KOROŠKO... opis

Arco Rock Master 2013

AK Ravne: Gregor je prvič nastopil na festivalu Rock Master v Arcu in se odlično odrezal.

Gregor (Vertikala-X, ProRock in 5.10) je prvič nastopil na festivalu Rock Master v Arcu in se odlično odrezal. V težavnosti ni bil najbolj zadovoljen (18. mesto), veliko boljše pa mu je šlo v balvanih, kjer je zasedel 7. mesto.

V finale v težavnosti se je uspelo uvrstiti Mini Markovič, ki je zmagala in Domnu Škoficu, ki je zasedel 3. mesto. V balvanih se je v današnji finale s 4. mestom uvrstil Klemen Bečan. Mina Markovič je prejela tudi prestižno nagrado poimenovano La Sportiva Competition Award, ker je po mnenju strokovnjakov in novinarjev trenutno najboljša športna plezalka na svetu (pri moških je to Adam Ondra). V prihajajočem tednu se karavana seli v Stuttgart na balvansko tekmo Adidas Rock Stars, kamor je bil povabljen tudi Gregor kot lanskoletni balvanski evropski podprvak med kadeti.

V okviru te preizkušnje so pripravili tudi tekmovanje v paraclimbingu, na kateri so se merili športni plezalci invalidi. Na tekmi je na tem tekmovanju prvič nastopila Slovenka. Prevaljčanka Tanja Glušič je med slepimi in slabovidnimi osvojila drugo mesto. Mednarodno združenje paraclimberjev je prejelo posebno priznanje, saj so bili tudi uradno priznani za ambasadorje športnega plezanja.