koroško

KOROŠKO... opis

Tretjič zapored

STA: Garnbretova do hat-tricka zmag | Potočar blizu prvim stopničkam v sezoni

Siol, 10.07.2022; 21.40:  CHAMONIX, ŠPORTNO PLEZANJE, SVETOVNI POKAL V TEŽAVNOSTI

Janja Garnbret | Janja Garnbret | Foto: KVÖ/Aufschnaiter

Janja Garnbret je zmagala še v finalu tekme svetovnega pokala v težavnostnem plezanju v Chamonixu v Franciji. To je njena tretja zmaga v sezoni v težavnosti po vrsti. Olimpijska šampionka je pred tem zmagala tudi v Innsbrucku in Villarsu.

Najuspešnejša športna plezalka v karavani Janja Garnbret je zabeležila 52. uvrstitev na stopničke v svetovnem pokalu. To je njena že 35. zmaga v svetovnem pokalu v športnem plezanju, 21. v težavnosti, 14 jih ima v balvanih. Uspeh Garnbretove je dopolnila druga slovenska finalistka Mia Krampl z osmim mestom.

V Chamonixu je na sporedu še moški finale z Luko Potočarjem.

Potočar blizu prvim stopničkam v sezoni

Luka Potočar | Foto: Grega Valančič/SportidaLuka Potočar Foto: Grega Valančič/SportidaV moškem finalu je navdušil Luka Potočar, ki je bil zelo blizu prvim slovenskim moškim stopničkam v tej sezoni. Kazalo je, da bo 20-letni Jeseničan osvojil tretje mesto, a je tekmovalna žirija po pregledu posnetka isto višino, ki jo je zadržal Potočar, 29+, priznala tudi Američanu Seanu Baileyju, ki je nato stopil na stopničke. Potočar pa je še drugič v tej sezoni po Innsbrucku pristal tik pod njimi na četrtem mestu.

V moškem finalu je ostal vrh neosvojen. Zmagal je Čeh Adam Ondra z višino 39+, ki je v Chamonixu nastopil na svoji prvi veliki tekmi po lanskih olimpijskih igrah v Tokiu. Enako višino je dosegel tudi Japonec Taisei Homma, ki pa je bil drugi zaradi slabšega polfinala.

Pred evropskim prvenstvom avgusta v Münchnu bo na sporedu še ena tekma svetovnega pokala v težavnosti, in sicer 22. in 23. julija v Brianconu, prav tako v Franciji.