Nadoznaka Primorsko, območje med "ljubljansko" in "obalno", desno je "kraško" ...

Objavljalci

Authors

Arhiv

Finale državnega prvenstva

Notranjsko primorske Novice: ... v športnem plezanju: Odlične uvrstitve plezalcev s postojnskega

Kranj, Postojna – Zalog – Zadnji vikend v novembru so v kranjski športni dvorani Zlato polje potekali 10. Plezalni dnevi Kranja, to je finale državnega prvenstva v športnem plezanju. Tekmovalci so nastopili v dveh disciplinah – v balvanskem in težavnostnem plezanju. Miha Hajna iz Športnega društva Proteus je zmagal na tekmi državnega prvenstva v balvanskem plezanju in tako dosegel drugo mesto v skupni razvrstitvi.

Miha, ki je tekmoval v obeh disciplinah, je zmagal na tekmi državnega prvenstva v balvanskem plezanju za kadete v Kranju ter zasedel drugo mesto v skupni razvrstitvi državnega prvenstva. V Kranju je tekmoval tudi v težavnostnem plezanju, kjer je dosegel četrto mesto, prav tak rezultat dosegel tudi v skupni razvrstitvi.

Uspešni so bili tudi ostali plezalci, ki so člani Športnega društva Proteus iz Rakitnika pri Postojni. V balvanskem plezanju so tako dosegli še tri nazive državnih prvakov Matic, Maks in Erna, ravno tako odlična mesta v skupnem seštevku pa so poleg Mihe dosegli še Kaja (3. mesto), Lučka, Pia in Karolina (vse 4. mesto), Neli (5. mesto), Amadej (11. mesto) in Taja (17. mesto).

V težavnosti pa je za odlično skupno 3. mesto poskrbela Lučka. Kot že omenjeno, Miha je bil odličen 4., Kaja, Maks, Erna in Karolina pa so dosegli 5. mesto, Neli in Pia 9., Amadej 12. in Taja 15.

07.12.2015
Finale državnega prvenstva v športnem plezanju: Odlične uvrstitve plezalcev iz postojnskega

Odlične uvrstitve plezalcev Športnega društva Proteus.
Miha je na državnem zopet zmagal. Foto: Anja Hajna

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.