Vse objave

Slovenci na Dunaju brez finala

Na drugi tekmi za SP v balvanskem plezanju na Dunaju Natalija Gros sedma, Jernej Kruder trinajsti
SiOL - STA: Na Dunaj se je odpravila enaka zasedba, kot je bila na prvi tekmi v Švici

Fischhuber in Ondra bijeta boj na vrhu

Rezultati:
Moški: 1. Kilian Fischhuber (Avstrija), 2. Adam Ondra (Češka), 3. Aleksej Rubco (Rusija), 13. Jernej Kruder, 25. Klemen Bečan, 41. Jure Bečan (vsi Slovenija). Celotni vrstni red.
Ženske: 1. Akijo Noguči, 2. Momoka Oda (obe Japonska), 3. Jain Kim (Koreja), 7. Natalija Gros, 11. Mina Markovič, 20. Katja Vidmar (vse Slovenija). Celotni vrstni red.

SiOL - STA:  Slovenci na Dunaju brez finala

Druga tekma svetovnega balvanskega pokala na Dunaju se ni končala v skladu s slovenskimi pričakovanji. Od štirih polfinalistov se niti enemu ni uspelo uvrstiti v finalne boje. Najvišje se je uvrstila Natalija Gros, ki je na sedmem mestu za las ostala brez finala.

Na Dunaj se je odpravila enaka zasedba, kot je bila na prvi tekmi v Švici, vendar pa se bo domov za razliko od švicarske preizkušnje vrnila brez vidnejšega izkupička. Slovenija je na uvodni tekmi ob jezeru Greifen imela dva finalista Klemna Bečana in Mino Markovič, ki sta si priborila peto oziroma šesto mesto.

Brata Jure in Klemen Bečan sta tekmovanje na Dunaju končala v petkovih kvalifikacijah, Klemen se je uvrstil na 25., Jure pa na 41. mesto. Od fantov je napredoval le Jernej Kruder, ki mu je nastop v kvalifikacijah odlično uspel, a je nato v polfinalu zasedel za finale preskromno 13. mesto.

Tudi Markovičeva, ki je bila v kvalifikacijah sedma, se z 11. mestom v polfinalu ni mogla nadejati končnih bojev, Katja Vidmar pa je zasedla končno 20. mesto.

Grosova, ki je v polfinalu startala s 17. mesta v kvalifikacijah, je nazadnje prišla najvišje, vendar pa tudi na drugi letošnji tekmi ostala brez pike na i, boja za stopničke. V Švici je bila osma, tokrat sedma, njeni cilji so nedvomno višji. Lani je v balvanskem seštevku svetovnega pokala sezono končala na tretjem mestu, pred dvema letoma pa je osvojila tudi naslov evropske prvakinje v tej disciplini športnega plezanja. Zato s takšnim začetkom sezone ne more biti zadovoljna.

Celotna objava na SiOL >>>

Priložnost za popravni izpit bo že konec prihodnjega tedna, ko se karavana športnih plezalcev seli onstran Atlantika. V Vailu v Koloradu se bodo merili bolderaši 4. in 5. junija na tretji tekmi za svetovni pokal. Čez lužo se odpravljajo štirje Slovenci, prijavili so se bolderašici Natalija Gros in Katja Vidmar ter bolderaša Klemen Bečan in Jernej Kruder.