Išči

Vse objave

Objavljalci

Authors

Arhiv

Island Peak 2006 - poročilo

Na odseku smo se že dalj časa pogovarjali, da bi odšli na kakšen višji hrib. Naši člani so do sedaj obiskovali predvsem Peru...

Obalni alpinistični odsek

Island Peak 2006

Mojca Cencič (vodja), Žare Guzej, Zdenka Guzej, Matej Pevc, Jaka Puhar, Albert Ličan, Klavdij Bembič, Tanja Brstilo, Gregor Abram, Aleš Žigon, Nada Radešič, Robert Mršnik, Nevjo Santin

Ideja in cilji

Na odseku smo se že dalj časa pogovarjali, da bi odšli na kakšen višji hrib. Naši člani so do sedaj obiskovali predvsem Peru, odprave v Himalajo pa ni bilo že zelo dolgo časa. Ker je bila skupina, ki jo je zanimal obisk Nepala zelo raznovrstna, smo se odločili, da združimo interese in se povzpnemo na enega od “šesttisočakov”. Žare, edini izkušen na tem področju je predlagal Island Peak po normalni smeri, predvsem zaradi tega, ker je vzpon nanj hiter in je blizu izbrane treking poti.
Osnovni cilji odprave so bili spoznavanje kraja, seznanjanje z logistiko, z aklimatizacijo, ogled morebitnih bodočih ciljev in pa seveda vzpon na vrh Island Peaka.

Kronološki potek


21.09. Let iz Brnika preko Dunaja v Katmandu
22.09. Katmandu; urejanje dokumentov
23. 09. Katmandu – Lukla - Phakgding; začetek trekinga
24.-29.09. Treking do Gorak Shepa in baznega tabora Everesta
30.09. Aklimatizacija na Kala Pattharju - Lobuche
01.10. Lobuche - Chhukhung
02.10. Chhukhung, počitek
03.10. Chhukhung – bazni tabor Island Peaka
04.10. vzpon na Island Peak (Imja Tse, 6189 m) in sestop v BT; 12 ur.
Vrh dosegli Matej, Jaka, Ličko, Mojca, Tanja, Gregor, Robi in Klavdij.
05.10. Chhukhung - Dingboche
06.10. Dingboche - Phortse
07.10. Phortse - Namche Bazar
08.10. Namche Bazar - Lukla
09.10. Lukla - Katmandu,
10.–12. 10. Katmandu
13.10. Katmandu – Dunaj - Brnik

Kljub slabemu vremenu ob prihodu v Nepal, je celotna odprava potekala nemoteno. Z višino nismo imeli težav. Vrh Island Peaka je doseglo osem članov. Vzpon ni bil tehnično zahteven, le zadnjih 200 metrov je bilo bolj strmih (do 55°). Od baznega tabora do vrha je okoli 1100 metrov relativne višinske razlike. Smer ni bila opremljena. V letošnji pomonsunski sezoni smo bili med prvimi pristopniki. Na odpravi smo pridobili dragocene izkušnje. Nepal nam je s svojimi visokimi gorami ostal v zelo lepem spominu in mislim, da se bomo tja kmalu vrnili.

Pripravila Mojca Cencič

Kategorije:
Novosti SLO Vse objave
Značke:
novosti v2

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.

  • Število objav: 79832