Išči

Vse objave

Objavljalci

Authors

Arhiv

Slovenski del Via Alpine v svet

Na obisku v Sloveniji novinarja revije National Geografic


Slovenski del
Via Alpine v svet


Sredi julija letos sta bila v Sloveniji na obisku novinarja revije National Geografic Alex Crevar (pisec) in Carly Calhoun (fotografinja). Njun namen je bil obiskati in predstaviti Via Alpino v tej ugledni svetovni reviji. S tem razlogom sta se odločila prehoditi oz. prepotovati celotno traso osnovne rdeče poti od Trsta do Monaka.

(Medtem sta že uspešno zaključila svoje potovanje na obalah mondenega Monte Carla.)

Tako je bil v septembrski številki revije National Geografic Adventure objavljen prvi njun članek, ki je bil v celoti posvečen Via Alpini v Sloveniji. O doživetjih in navdušenju nad Slovenijo lahko beremo v treh člankih (linki so na desni, kjer je ikona zvočnika, velja vključiti zvok – so komentarji); Ob zaključku pohajanja v Sloveniji sta se že tudi odločila, da se prihodnje leto spet vrneta.

Glede na ugled revije in več kot 1,6 milijonsko naklado bo vsakomur jasno kako izjemna in redka je to predstavitev same Slovenije, kot tudi Slovenije kot pohodniške destinacije. Ob tem je treba povedat, da sta se pri organizaciji zelo izkazala podjetje Proplus, ki je nacionalni koordinator VA v Sloveniji, in Slovenska turistična organizacija, medtem ko Planinska zveza Slovenije v tem ni videla interesa (!?). So se pa v gostiteljstvo aktivno vključili še številni lokalni akterji in organizacije, ki so s svojim pristopom in naklonjenostjo pripomogli k vzdušju oz. kot je zapisal Alex v članku, k Sloveniji kot »prvinskim nebesom za pohodnike!«

Informacije o VA v Slovenji najdete tudi na spletnih straneh STO in na uradni strani Via Alpina.

Pripravil Peter Šilak

Kategorije:
Novosti SLO Vse objave
Značke:
novosti v2

2 komentarjev na članku "Slovenski del Via Alpine v svet"

Tone Škarja,

Nič čudnega za PZS.

Danilo Sbrizaj (danes generalni sekretar) je edini, ki je sploh rinil Vio Alpino skozi PZS, pa je bil skoraj obtožen narodnega izdajstva (stegovanje tujcev po naši zemlji, uporaba naših poti, italijansko - čeprav latinsko - ime poti itd.). Tako so jo uradno prevzele druge organizacije, drugod pa so zraven deželne planinske zveze. Samozadostna zaplankanost; ne prva.


Tomaž Ogrin,

Pohvalno za čezmejno pot vsem realizatorjem. A vendar po našem ozemlju bi moralo na tablici pisati tudi Alpska pot, pod tem pa Via Alpina. Malenkost, ki veliko pomeni in veliko da.

Naši otroci še vedno berejo slovensko, hvala bogu. Na Struški sem jo prvič srečal, to tablico.

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.

  • Število objav: 79779