Išči

Vse objave

Objavljalci

Authors

Arhiv

Iz Slovenije 27 projektov

Delo, 30.07.05 – Tomaž Branc: Šest nagrad po 25 tisoč evrov

Prihodnost v Alpah

Iz Slovenije 27 projektov

Največ projektov je prispevala Švica - Šest nagrad po 25 tisoč evrov


Ljubljana – Natečaj v sklopu projekta Prihodnost v Alpah, ki ga vodi mednarodna organizacija za varstvo Alp Cipra International, je naletel na izjemen odziv. »Iz celotnega alpskega prostora smo zbrali 570 projektov, ki se potegujejo za šest nagrad v skupni vrednosti 150 tisoč evrov,« je sporočila Aurelia Ullrich iz projektne skupine. Razglasitev zmagovalnih projektov bo 22. septembra 2005 v švicarskem Brigu. Mednarodna komisija za varstvo Alp bo v okviru projekta zbrala in nagradila tudi inovativne ideje, ki so jih avtorji že uresničili v praksi.

Sredstva za izvedbo projekta je prispeval švicarski Sklad za varstvo narave MAVA. Največ, 220 projektov, je prispelo iz Švice, 186 iz Italije, iz Avstrije 153, iz Francije 82, Nemčije 57, Slovenija jih je prispevala 27, Lihtenštajn 15, Monako pa pet. Pri številnih predloženih natečajnih prispevkih je sodelovalo več držav. Sodelujoči so lahko projekte, katerih osrednji cilj je uveljavitev trajnostnega razvoja, predložili v eni od šestih natečajnih kategorij.

Ker je eden od poglavitnih namenov natečaja povezati projekte z njihovimi udeleženci, so vsa dela objavljena tudi na spletnem naslovu, kjer lahko obiskovalci oddajo tudi svoje komentarje. Mednarodna žirija, ki jo sestavljajo predstavniki Sklada za varstvo narave MAVA, Cipre International in Švicarskega raziskovalnega inštituta za gozd, sneg in krajino (WSL), bo podelila šest nagrad v višini 25 tisoč evrov. Pri tem bo žirija upoštevala, kateri projekti najbolje usklajujejo ekološke, ekonomske in socialno-kulturne interese, kateri od njih vsebujejo zamisli, ki jih je mogoče uporabiti tudi v drugih regijah, in kateri prispevajo k trajnostnemu razvoju.

Natečaj je del projekta Prihodnost v Alpah, ki ga izvaja Cipra in ki bo sklenjen konec leta 2007. Cipra International bo v prvem delu projekta zbirala strokovno znanje in izkušnje, ki se navezujejo na alpski svet, v drugem delu pa bo povezala ljudi in inštitucije in tako omogočila, da bo zbrano znanje javno dostopno na celotnem območju Alp. Tretji del projekta bo namenjen pospeševanju izvajanja konkretnih projektov trajnostnega razvoja v Alpah. Namen izmenjave izkušenj in prenosa znanja med sodelujočimi je podpreti v prihodnost usmerjeni razvoj alpskega prostora.

Tomaž Branc

Kategorije:
Novosti SLO Vse objave

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.

  • Število objav: 79778