Vse objave

Na svetovnih igrah

v kolumbijskem mestu Cali zmaga Mine Markovič in osmo mesto Domna Škofic
Olimpijske igre za neolimpijske športe

Po evropskem prvenstvu v težavnosti (11. do 13. julija) v Chamonixu kjer je Mina Markovič dosegla naslov evropske podprvakinje, po prvi tekmi svetovnega pokala v Briançonu, kjer je segla po srebrni medalji, in po mladinskem evropskem prvenstvu kjer je Domen Škofic dosegel naslov mladinskega evropskega podprvaka, sta se konec tedna v kolumbijskem mestu Cali, na Svetovnih igrah - olimpijskih igrah za neolimpijske športe - znova izkazala.

25-letna Markovičeva, najboljša slovenska športna plezalka in letos branilka dvakratnega naslova skupne zmagovalke svetovnega pokala v težavnosti in kombinaciji, je pokazala odlično plezanje in zasluženo zmagala in prejela zlato medaljo. 18-letni Domen Škofic je bil prav tako odličen, med zbrano svetovno konkurenco članov se je uvrstil v finale in dosegel 8. mesto.

Rezultati Cali - težavnost: ženske | moški

V ženski konkurenci je tekmovalo 18 plezalk sveta (iz Švedske, Rusije, Francije, Avstrije, ZDA, Ekvadorja, Kolumbije, Koreje, Venezuele in Slovenije), ki so se prebile skozi sito za uvrstitev na svetovne igre. V moški konkurenci pa je bilo 17 plezalcev (iz Španije, Avstrije, Norveške, Koreje, Kanade, Francije , Italije, Nemčije, Rusije, Venezuele, Čil, ZDA, Kolumbije in Slovenije), ki so prestali kvalifikacije. Le-te so potekale leto do dve, vstopnice pa so prejele oz. prejeli zmagovalci svetovnega pokala svetovnega prvenstva, mladinski prvaki, celinski prvaki ...