Objavljalci

Authors

Arhiv

Na Veliki planini najhitrejši Afričani

Rok in Klemen Markuš: Do nedelje je bila tekma največjega ranga v gorskem teku v Sloveniji organizirana pred leti na Krvavcu, ko je potekalo Evropsko prvenstvo, a smo v nedeljo dočakali tekmo še višjega ranga - Svetovno prvenstvo v gorskih tekih na Veliki planini.

Ob 7.30 smo tisti, ki se nismo uvrstili v reprezentanco in ostali, štartali v Stranjah pred šolo na Open race. Med nami je štartal tudi bivši svetovni prvak - Italijan Mazini, ki je mimogrede tekel boljše od vseh naših reprezentantov. Do 9.00 je večina tekačev z Open race že prišla v cilj, tako da smo se lahko preoblekli, malo pojedli in se napotili nazaj ob progo, na kateri so ob 10.00 s Kisovca štartale mladinke.
Proga je bila lepo speljana med pastirskimi bajtami, tako da so tekmovalci lahko občudovali lepoto planine.

Za vzdušje se ni bilo bati, saj so/smo domačini poskrbeli, da navijaških pripomočkov ni manjkalo.

Če bi bilo vreme lepše, bi bilo navijačev gotovo še nekajkrat več, a so bili ti vsaj "pravi" navijači ... >> Na Veliki planini najhitrejši Afričani

07.09.2010

Vrhunec prvenstva pa so bili kdo drugi kot Afričani, saj so zavzeli prvih 6 mest.
Prva sta bila Eritrejca, ki sta skupaj s še enim Etritrejcem priborila zlato medaljo tudi v ekipni razvrstitvi.

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.

• Število objav: 79837