Objavljalci

Authors

Arhiv

Štiri medalje

Friko - Jernej Peterlin: ... našim mladim v Kranju, kjer se je končala sezona evropskega mladinskega pokala v težavnosti

Najbolje od naših predstavnikov je plezal Domen Škofic, ki je po vodstvu iz kvalifikacij tudi v finalu pokazal, kdo je najboljši mladinec v Evropi in prepričljivo zmagal. Tako je letos po naslovu mladinskega evropskega prvaka in svetovnega podprvaka zmagal še v skupnem seštevku mladinskega evropskega pokala v težavnosti, kjer je zmagal na štirih tekmah od petih, v Moskvi pa je tekmo izpustil. V prvi polovici sezone pa je dosegel še drugo mesto v skupnem seštevku evropskega mladinskega pokala v balvanskem plezanju.

Tudi vse ostale medalj je prispeval fantovski del ekipe. Pri kadetih se je na drugo mesto uvrstil Gregor Vezonik, tretji pa je bil Martin Bergant. V kategoriji starejših dečkov pa se je na tretje mesto uvrstil Anže Peharc, ki je v tej kategoriji aktualni svetovni prvak. Peharc je dosegel vrhunsko uvrstitev tudi v skupni razvrstitvi, saj je sezono končal na drugem mestu.

Slovenija je imela poleg nosilcev medalj v finalu še devet plezalcev in plezalk. Najprej omenimo kategorijo mladink, kjer je Tina Šušteršič po odličnih kvalifikacijah ciljala na prvo mesto tudi v finalu. Dejansko je dosegla najvišjo višino, potem pa jo je pritožba pahnila "le" na peto mesto. V tej kategoriji je plezala v finalu še Anja Šerbinek, ki je bila na koncu osma. Med mladinci, kjer so se v finale nastopili vsi slovenski predstavniki, so poleg Domna Škofica plezali še Jure Raztresen, ki je zasedel peto mesto, Sergej Epih je bil šesti, Jakob Šparovec osmi in Gašper Pintar deveti. Po enega finalista smo imeli še v kategoriji kadetov, kadetinj in starejših dečkov. Pri fantih je Milan Preskar zaostal za obema našima nosilcema medalj in tekmo zaključil na petem mestu, Tjaša Kalan pa je bila pri dekletih šesta, v najmlajši kategoriji fantov pa je Domen Kolenko dosegel sedmo mesto.

<<< Vsi rezultati na IFSC rezultati EYC Kranj 2012 >>>

Uvrstitve slovenskih tekmovalcev.
Starejši dečki (44 tekmovalcev): 3. Anže Peharc, 7. Domen Kolenko, 23. Miha Kostanjevec, 26. Kristjan Jurčič, 28. Miha Hajna, 35. Igor Primc
Starejše deklice(32 tekmovalk): 13. Julija Kruder, 15. Larisa Fabjan, 18. Brina Pirc, 23. Urška Blejec, 25. Kaja Skvarč Božič
Kadeti(39 tekmovalcev): 2. Gregor Vezonik, 3. Martin Bergant, 4. Milan Preskar, 22. Tim Unuk, 26. Blaž Oblak, 27. Urh Tomažič
Kadetinje (31 tekmovalk): 6. Tjaša Kalan, 15. Veronika Meke, 16. Jera Lenardič, 20. Živa Ledinek, 24. Karin Erjavec, 25. Ajda Remškar
Mladinci(25 tekmovalcev): 1. Domen Škofic, 5. Jure Raztresen, 6. Sergej Epih, 8. Jakob Šparovec, 9. Gašper Pintar
Mladinke(15 tekmovalk): 5. Tina Šušteršič, 8. Anja Šerbinek, 14. Katarina Fon

Skupna razvrstitev EYC 2012: Mladinci | Mladinke | Kadeti | Kadetinje | Starejši dečki | Starejše deklice |