Vse objave

Tek na Krim

V nedeljo, 1. junija 2008, je GRS Ljubljana organizirala že 11. Tek na Krim v spomin na preminule člane in pripravnike GRS Ljubljana.

Ob 9.30 se je s štarta pognalo 15 dvočlanskih ekip, ki so zagrizle v strmo pot iz Iškega Vintgarja mimo partizanske bolnice Krvavice in naprej proti vrhu Krima. Proga poteka po nekdaj idilični markirani poti, ki so jo v zadnjem času močno razrili gozdarji, saj so v njenem območju naredili več novih gozdnih cest. Za planince je tako pot v estetskem smislu nekoliko slabša, tekačev pa to niti ni preveč motilo, saj so povedali, da se jim zdi sedaj proga celo malce hitrejša. To sta potrdila tudi zmagovalca Anže in Milan Šenk (TTSO Jezersko), ki sta se edina spustila pod magično mejo 40 minut. Drugo mesto je pripadlo Jožetu Kordežu in Juretu Oblaku (GRS Škofja Loka), tretja pa je bila domača ekipa GRS Ljubljana v sestavi Gašper Rak in Aleš Bardorfer.V kategoriji mešanih ekip in žensk sta prvi mesti osvojili ekipi GRS Ljubljana, tretja pa je bila GRS Škofja Loka.
Na cilju so morali tekmovalci opraviti še preizkus znanja iz prve pomoči. Oskrbeti so morale namišljen zlom zapestja. Ta preizkus so vse ekipe dobro opravile.

Za uspešno izvedbo teka se zahvaljujemo sponzorjem: DUMO, Anthron, BTC, Pivovarna Laško, Fructal, SmartCom, Orbico, Endress Hauser in Roiss dva.