Išči

Vse objave

Objavljalci

Authors

Arhiv

Zaključki posveta

Označevanje in vzdrževanje tematskih pohodnih poti. Okrogle mize se je udeležilo več kot 80 udeležencev iz različnih turističnih, razvojnih, občinskih in društvenih organizacij.

Ob okrogli mizi Označevanje in vzdrževanje tematskih pohodnih poti V organizaciji Zavoda za gozdove Slovenije, Turistične zveze Slovenije, Planinske zveze Slovenije, Pohodništvo in kolesarjenje GIZ, Centra za zdravje in razvoj Murska Sobota ter Slovenske turistične organizacije, je potekala v soboto, 23. januarja 2010, na sejmu Turizem in prosti čas v Ljubljani, okrogla miza z naslovom: Označevanje in vzdrževanje tematskih pohodnih poti v Sloveniji. Okrogle mize se je udeležilo več kot 80 udeležencev iz različnih turističnih, razvojnih, občinskih in društvenih organizacij.

Uvodne pozdravne nagovore so imeli: namestnik direktorja Slovenske turistične organizacije Dejan Podgoršek, direktor Zavoda za gozdove Slovenije Jošt Jakša, predsednik Planinske zveze Slovenije mag. Franci Ekar, predsednik Turistične zveze Slovenije Dominik S. Černjak. Vsi so jasno poudarili, da ob izjemni naravni in kulturni pestrosti naše dežele in kvalitetnemu razvoju zelenega turizma nedvomno lahko tematske poti dodajo velik doprinos k prepoznavnosti, izobraževanju in inovativnosti razvoja. Z uvodnimi referati so sodelovali snovalci Študije o označevanju in vzdrževanju tematskih poti v Sloveniji. Mojca Makovec – Haložan je predstavila namen študije z naslovom: Študija o označevanju in vzdrževanju tematskih pohodnih poti, Marko Lenarčič je spregovoril o tematskih pohodniških poteh v Sloveniji in o sistemu vzdrževanja tematskih pohodniških poti v Sloveniji, Jože Prah o korakih za postavitev tematske poti in predlogu za izbor naj tematske poti v letu ter Tone Tomše in Uroš Vidovič o sistemu označevanja tematskih pohodniških poti v Sloveniji).

Po živahni razpravi je prevladalo večinsko mnenje in podpora snovalcem študije, da v Sloveniji potrebujemo enotno označevanje za tematske poti, za kar je predvidena vodilna rumena barva (belo-rumena markacija) in enotne informacijske table z jasnimi določili označevanja, podobnimi, kot so zapisana v Zakonu o planinskih poteh. Vzdrževanje in skrbništvo na tematskih poteh pa je potrebno sistemsko urediti. Predlog je bil, da se ob spremembi Zakona o gozdovih, vanj uvrsti tudi sistem tematskih poti.

Nadalje so se še dogovorili, da bodo pričeli tudi z razglasitvijo Naj poti leta, v letu 2010 poskusno, v letu 2011, ob letu gozdov pa bo prva razglasitev. Tako Študija o označevanju in vzdrževanju tematsko pohodnih poti, kakor referati in
priporočila za označevanja in vzdrževanje tematskih poteh ter oblikovani zaključki s posveta bodo vidni na: zgs.gov.si, turisticna-zveza.si, slovenia.info, czr.si/hiking_biking/sl/.
Ravno tako pa zbirajo še vse pripombe in priporočila do 5. 2. 2010 na naslovu: prah.joze@volja.net, ki je tudi kontaktna oseba. Okroglo mizo je vodil Tone Lesnik

Zavod za gozdove, 23. januar 2010:
Zaključki posveta Označevanje in vzdrževanje tematskih pohodnih poti.

Sporočil za javnost (PDF)

 

Kategorije:
Novosti SLO Vse objave
Značke:
novosti poti

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.

  • Število objav: 79779