Authors

Arhiv

36. Memorial Zvoneta Koflerja

V nedeljo, 20. aprila, je bil v Vratih v organizaciji Društva GRS Mojstrana že 36. Memorial Zvoneta Koflerja, ...

... posvečen alpinistu, članu naveze »mojstranških veveric« in pripadniku takratne postaje GRS Mojstrana, ki je tragično preminil v avtomobilski nesreči pri vračanju nazaj v domovino, po uspešno osvojenem Istor-o-Nalu v Hindukušu.

Udeleženci so se izpred Aljaževega doma v Vratih v prijetnem sončnem vremenu povzpeli do kopišča, kjer so prijavili ekipe treh smučarjev in dobili štartne številke, simbolne značke memoriala ter bon za pijačo in jedačo.

Točno ob devetih je štarter Jože Martinjak dal znak prvi ekipi in vneta tekma na povprečni čas se je lahko začela. Štart in cilj sta bila letošnje leto na istem mestu. Od kopišča so se tekmovalci povzpeli do višine poti Čez Prag, si tam odpeli pse, nataknili smuči in odsmučali nazaj proti štartu.
Stena je bila to nedeljo še povsem zalita s snegom in organizatorji so se zaradi varnosti na tekmovanju zato odločili progo primerno skrajšati. V Stenarju so plazovi večkrat opozorili na to nevarnost, zato so nas čudile odločitve nekaterih, da so se kljub temu podajajo plezat v Steno (dva sta se vračala iz Slovenske smeri). Tekma se je za vse udeležence srečno končala.

Memoriala se je udeležilo 38 ekip iz društev GRS iz Slovenije sosednje Avstrije, in Italije, tako da je bila končna številka udeležencev 114. Smučarske razmere niso bile najboljše je pa bilo zato toliko lepše v Aljaževem domu, kjer so bili udeleženci pogoščeni s pijačo in jedačo. Tretje mesto na tekmovanju je dosegla ekipa GRS Ljubljana 1 (Peter Zupančič, Jože Repina, Franc Intihar) drugo mesto ekipa GRS Tržič 1 (Janko Meglič, Stane Sova, Štancelj Primož) in prvo mesto mešana ekipa GRS Tržič 2 – Radovljica (Metka Sova, Metoda Srečnik, Miro Pogačar), Vsi udeleženci so bili deležni podelitve priznanja in nagrade, posebno nagrado pa je že tradicionalno dobila predzadnja ekipa, ki pa je bila iz GRS Mojstrana.