Evropsko prvenstvo

v tekmovalnem turnem smučanju: Za 1. in 2. marec je sporočil Brane Žagar, pripravil Janez Krč
Nejc Kuhar je bil med mladinci 8., Žiga Karničar 15.
V sredo sta bila Tomaž Soklič in Gregor Justin na cilju 18.

Andorra, 1. in 2. marec 2005

v tekmovalnem turnem smučanju

Naša reprezentanca v tekmovalnem turnem smučanju beleži nove najboljše uvrstitve že na prvih preizkušnjah.

V torek je bil na vrsti vzpon. Med člani je bil najhitrejši Španec Roc Agusti z časom 42:54:08, sledita mu Francoz Perrier in Italijan Mezzanotte.

Tomaž Soklič je zasedel triindvajseto, Gregor Justin pa štirideseto mesto. Jernej Karničar je v svoji kategoriji (Espoir) zasedel enajsto mesto.
Med mladinci na polovico krajši progi je zmagal Eydallin Mateo iz Italije (23:39:30), sledila sta mu Bruchez in Charvoz oba iz Švice. Zelo dobro se je uvrstil Nejc Kuhar - na 8. mesto z zaostankom 2:24:58, Žiga Karničar pa je zasedel 15. mesto.
Med kadeti je zmagal Španec Jornet Kilian z časom 23:47:80, Gašper Karničar se je uvrstil na 19. mesto z dobrimi osmimi minutami zaostanka.

Včeraj (sreda) je bila na programu ekipna preizkušnja za člane. Slovenijo sta zastopala Tomaž Soklič in Gregor Justin.

Spredaj se je bil boj med Francozoma in Italijanoma. Na cilju sta bila po 2 urah in 12 minutah hitrejša Francoza Gachet in Perrier, znamenita Italijana Boscacci in Murada sta zaostala na koncu za tri minute.
Tomaž Soklič in Gregor Justin sta bila na cilju 18. Njun čas je 2:54:30. S tem sta izboljšala najboljšo slovensko uvrstitev med člani na tekmah evropskega in svetovnega prvenstva.

Danes je na vrsti posamična preizkušnja za mladince in kadete!