Kvalifikacije > polfinale

Friko - Nejc Potrebuješ: Končane so kvalifikacije za moške ... in tudi ženske
SiOL - STA: Štirje Slovenci v polfinalu tekme na Logu

Od naših tekmovalk bodo na jutrišnjem polfinalu nastopale štiri: Mina Markovič (3. v kvalifikac ijah), Natalija Gros, ki je bila deseta, Katja Vidmar kot 15., Katja Kadič pa je bila v svojih prvih kvalifikacijah na tekmah za svetovni pokal 18.

Od naših tekmovalcev bodo na jutrišnjem polfinalu nastopali Klemen Bečan, Jure Bečan, Jernej Kruder in Domen Škofic.
Klemen je v kvalifikacijah dosegel prvo mesto, ki pa se ga deli še s štirimi plezalci, ki so pravtako kot on v prvem poskusu preplezali vseh pet balvanov. Njegov brat Jure je kvalifikacije zaključil na 11. mestu, Jernej Kruder je osvojil 9. mesto, Domen pa je končal na 15. mestu. Nažalost pa se v jutrišnji polfinale ni uspelo uvrstiti Juretu Raztresnu, ki je s štirimi preplezanimi balvani od petih končal na 25. mestu. Vseh tekmovalcev v kvalifikacijah je bilo 51.

SiOL, Sportal - STA: Štirje Slovenci v polfinalu tekme na Logu

Log-Dragomer - Slovenci so v kvalifikacijah druge tekme svetovnega pokala športnih plezalcev v balvanskem plezanju, ki je bila v športnem parku na Logu, vpisali nov ekipni uspeh.

V nedeljski polfinale so se uvrstili štirje Slovenci. Napredovali so oba brata Bečan, Klemen in Jure, Jernej Kruder in 17-letni debitant Domen Škofic.

Brez polfinala tik pod dvajseterico najboljših je na 25. mestu pristal prav tako debitant v svetovnem pokalu v balvanih Jure Raztresen, sicer aktualni mladinski svetovni prvak v težavnosti.

V kvalifikacijah se je od Slovencev najbolje odrezal Klemen Bečan s preplezanimi petimi balvani. Bečan deli prvo mesto po kvalifikacijah s še štirimi tekmovalci. Tržičan je kvalifikacije opravil z odliko, saj je za vsakega od balvanov potreboval le en poskus. Kruder je v kvalifikacijah zasedel deveto mesto, Jure Bečan je 11., Domen Škofic pa 15.

V kvalifikacijah tekmovalci plezajo na petih balvanih, v poznejšem delu tekmovanja pa na štirih. Zmagovalec balvanskega tekmovanja je tisti, ki zbere največje število vrhov v najmanj poskusih.

Ob 16. uri se bodo začele še ženske kvalifikacije, v katerih ima slovenska ekipa tudi nekaj orožij za stopničke. Na startnem seznamu kvalifikacij je šest Slovenk: obe favoritinji Natalija Gros in Mina Markovič, sestri Katja in Maja Vidmar ter debitantki Mateja Hohkraut in Katja Kadič.