Arhiv

Maja Vidmar spet na stopničkah

Tomo Česen: Tri naša dekleta med osmerico

Na prvi jesenski tekmi SP tri naša dekleta med osmerico

Tudi na prvi jesenski tekmi svetovnega pokala, ki je bila minuli vikend v španski Marbelli, slovenska reprezentanca nadaljuje serijo odličnih uvrstitev. Maja Vidmar je ponovno stala na zmagovalnih stopničkah, Natalija Gros je pristala takoj z njo, med osmerico pa je bila tokrat spet Martina Čufar. Pri fantih v finalu tudi Klemen Bečan. Je pa res, da je bil tokrat finale v Španiji nekaj posebnega.

Nekaj posebnega zato, ker so postavljalci opravili izjemno slabo delo in tako je pristalo v finalu 15 deklet in 14 fantov. To pa še ni bilo vse. Tudi po finalu je bilo na zmagovalce treba počakati še do superfinala. Pri ženskah je bila to nepremagana Angela Eiter, pri moških pa tudi superfinale ni bil zadosti. Zmago sta si razdelila Chabot in Crespi, vse skupaj pa se je končalo v zgodnjih jutranjih urah današnjega dne.

Rezultati:
Ženske: 1. A. Eiter (AUT), 2. C. Ciavaldini (FRA), 3. M. Vidmar, 4. N. Gros, 8. M. Čufar, 11. L. Franko (vse SLO)
Moški: 1. A. Chabot (FRA) in F. Crespi (ITA), 13. K. Bečan, 15. M. Sova, 20. T. Valjavec (vsi SLO).