Na izbirni tekmi za septembrsko SP

Kamničan.si: ... v gorskih tekih na Veliko planino zmagal Mitja Kosovelj, Kamničan Sebastjan Zarnik drugi

Velika planina (25.7.2010) – Danes je v organizaciji KGT Papež na trasi od OŠ Stranje do vrha Velike planine na Gradišču (1666 m) potekala izbirna tekma za SP v gorskih tekih na Veliko planino. Progo v dolžini 12 km in vzponom 1290 m je najhitreje pretekel Mitja Kosovelj (TK Kobarid) in sicer v 1 uri, 3 minutah in 37 sekundah, drugi je bil Kamničan Sebastjan Zarnik (KGT Papež), tretji pa Boštjan Horvat iz Begunj. Med prvih 6, ki bodo Slovenijo zastopali 5. septembra na isti progi na Svetovnem prvenstvu, pa so se uvrstili še Simon Alič, Peter Lamovec in Nejc Kuhar; lanskoletni zmagovalec med mladinci Gašper Bregar je zasedel 7. Mesto. Med Ženskami, ki so tekle 8,5 km, pa je prvo mesto zasedla sestra zmagovalca v moški kategoriji, Mateja Kosovelj.

Prihod zmagovalca Mitja Kosovelja v cilj.