Natalija Gros za las ob kolajno

Tomo Česen: Včeraj zvečer se je v Birminghamu končalo EP v balvanskem plezanju

Natalija Gros v Birminghamu za las ob kolajno

Birmingham, 19.marec: Včeraj zvečer se je tu končalo evropsko prvenstvo v balvanskem plezanju. Pravzaprav je bila to neke vrste nadomestna tekma za lanski Ekaterinburg, kjer je prav ta disciplina odpadla v precej sumljivih okoliščinah.

Slovenska reprezentanca se je tekme v Biminghamu udeležila s štirimi predstavniki in se domov vrača z odličnim rezultatom Natalije Gros, ki je osvojila četrto mesto. Tako je naša reprezentantka pokazala, da poleg vrhunskih dosežkov v težavnosti enako dobro obvlada tudi balvansko plezanje. Lansko sezono je namreč stala na zmagovalnih stopničkah svetovnega balvanskega pokala v Moskvi.

V Biminghamu je dobro je nastopila tudi Katja Vidmar, ki je končala na 13. mestu, medtem ko se v moški konkurenci v polfinale nista uspela uvrstiti Blaž Rant in Rok Klančnik; osvojila sta 29. oziroma 31.mesto. Nova evropska prvaka sta postala Francozinja Juliette Danion in Avstrijec David Lama.

Rezultati iz Birminghama:
Ženske: 1. Juliette Danion (FRA), 2. Olga Shalagina, 3. Olga Bezkho (obe UKR), 4. Natalija Gros, 13. Katja Vidmar (obe SLO)
Moški: 1. David Lama (AUT), 2. Nalle Hukkataivel (FIN), 3. Tomas Mrazek (CZE), 29. Blaž Rant, 31. Rok Klančnik (oba SLO).