Uspešni

v kvalifikacijah EP v težavnostnem plezanju: od enajstih sedem v polfinalu  Večer

Najuspešnejša v kvalifikacijah in edina z vrhovoma obeh kvalifikacijskih smeri v ženski konkurenci je bila Janja Garnbret (Šaleški AO), Mina Markovič (ŠPK Plus) pa si je v kvalifikacijah priplezala peto mesto. V polfinale sta se uvrstili tudi novinki na članskem evropskem prvenstvu, Vita Lukan (ŠPO Radovljica) s 14. in Mia Krampl (AO Kranj) s 16. mestom. > Rezultati

V moški konkurenci si je Domen Škofic (ŠPO PD Radovljica), z enim kvalifikacijskim vrhom priplezal drugo mesto. V polfinale sta napredovala tudi Martin Bergant (PK Škofja Loka) in Jernej Kruder (ŠPO Celje Matica), 16. oz. 23. v kvalifikacijah. > Rezultati

Tik pod robom polfinala je s 27. mestom ostala Tjaša Kalan (AO Kranj), Urška Repušič (ŠPO Kozjak) je dosegla 33. in Veronika Meke (PS DPČ Šmartno) 39. rezultat med 59 tekmovalkami.
V moški konkurenci (65 tekmovalcev) je Milan Preskar (PK Škofja Loka) zasedel 47. mesto.

Nekaj reprezentantov je danes tekmovalo tudi v hitrostnem plezanju, predvsem zaradi uvrstitve v kombinaciji disciplin. Garnbretova je dosegla 32., Repušičeva 38., Markovičeva 41. mesto, Kruder 34. in Škofic 40. mesto.

Vir: PZS.si | IFSC

Večer, Šport: Sedmerica v polfinalu EP

Za slovenskimi reprezentanti so uspešne kvalifikacije evropskega prvenstva v težavnostnem plezanju v Campitellu di Fassi. Od enajsterice se je v polfinale prebila sedmerica. Janja Garnbret, edina z obema vrhovoma, je bila najboljša. Mina Markovič je bila peta, Vita Lukan 14. in Mia Krampl 16. V moški konkurenci je Domen Škofic osvojil drugo mesto, Martin Bergant 16. in Jernej Kruder 23. (zg, sta)