Objavljalci

Authors

Arhiv

V finalu tri Slovenke in Valjavec

Nedelo, 20.11.05: Slovenski športni plezalci uspešno nastopajo na finalni tekmi SP

Šport
14. stran: Na kratko

Kranj – Slovenski športni plezalci uspešno nastopajo na finalni tekmi svetovnega pokala v dvorani Zlato polje v Kranju. Ob deseti izvedbi so se v finale uvrstile Maja Vidmar, ki je bila v polfinalu druga za Avstrijko Angelo Eiter, tretjeuvrščena Natalija Gros in osma Mina Markovič, Martina Čufar pa je obtičala na 12. mestu. Med moškimi je bil najboljši Italijan Flavio Crespi, ki si je že zagotovil skupno zmago v svetovnem pokalu, ker se njegov edini tekmec v boju za lovoriko, Španec Ramon Puigblanque, sploh ni uvrstil v finale. Zasedel je 14. mesto. V finale pa se je prebil naš plezalec Tomaž Valjavec, ki je v polfinalu pristal na šestem mestu; Klemen Bečan je bil 16., Matevž Pintar pa 26. Finalni tekmi bosta danes ob 18. uri. M. J.