V slabe pol ure na vrh Pohorja

Večer, Maribor - Urška Kereži: Peta športno-rekreativna in tekmovalna prireditev Peš na Pohorje, ki jo je tudi letos pripravilo društvo Šri Činmoj maraton team iz Maribora, je v nedeljo privabila čez sedemsto tekačev in pohodnikov iz Slovenije, …

… Hrvaške, Srbije, Bosne, Avstrije, Nemčije, Nizozemske, Madžarske in Ukrajine. Start je bil pri spodnji postaji pohorske vzpenjače, za bolj lagodno hojo po 3850 metrov dolgi progi do hotela Bellevue na Pohorju se je odločilo čez 450 pohodnikov, medtem ko jih je 262 progo z razliko 725 višinskih metrov premagalo v hitri hoji ali teku.

"Zelo smo zadovoljni s številom udeležencev, prireditev je upravičila naša pričakovanja, veseli pa smo tudi velikega števila družin," je ob koncu povedal organizator Marjan Jauk. Najhitreje, v času 25 minut in 34 sekund, je progo premagal Gorenjec Simon Alič, tudi letošnji državni prvak v gorskih tekih, član društva Šri Činmoj iz Maribora, ki je za rekordom proge Mariborčana Igorja Šalamuna iz leta 2006 zaostal le za 8 sekund. Najstarejši udeleženec je bil Polde Dolenc iz TS Radenska, rojen leta 1931. Med ženskami je bila s časom 35 minut 8 sekund najhitrejša Darja Kokalj, predstavnica policije. Letošnji 5. peš na Pohorje je namreč štel tudi kot državno prvenstvo slovenske policije.

Urška Kereži

Vecer.si 08.11.2010

Za bolj lagodno hojo po 3850 metrov dolgi progi do hotela Bellevue na Pohorju se je odločilo čez 450 pohodnikov, medtem ko jih je 262 progo z razliko 725 višinskih metrov premagalo v hitri hoji ali teku.