Vezonik četrti med športnimi plezalci v Kranju

Večer, Koroška: V dvorani Zlato polje v Kranju je zadnji konec tedna potekala zaključna tekma evropske mladinske serije v športnem plezanju v disciplini težavnost.

V kadetski kategoriji so nastopili tudi trije plezalci Alpinističnega kluba Ravne. Posebej se je prvega dne izkazal Gregor Vezonik, ki je v kvalifikacijah zasedel prvo mesto in se uvrstil v nedeljski finale med deseterico najboljših. V finalnem nastopu je imel nekaj težav in moral se je zadovoljiti z nehvaležnim četrtim mestom. V skupnem seštevku vseh letošnjih nastopov se je Gregor Vezonik uvrstil na sedmo mesto v konkurenci 67 tekmovalcev. Ostala dva plezalca ravenskega kluba sta tekmovanje končala že prvi dan v kvalifikacijah. Živa Ledinek je osvojila 25. mesto, Klemen Dretnik, ki je prvič nastopil na evropski tekmi, pa je zasedel 31. mesto. (iml)