Vzpon na Pohorje

Slovenski pokal v tekmovalnem turnem smučanju - Maribor ’06
18.02. ob 14. uri: Predstavitev dopolnjena z opisom Petre Lombar

Društvo Gorska reševalna služba Maribor

Predzadnja letošnja preizkušnja za Slovenski pokal v tekmovalnem turnem smučanju je - kljub nekoliko manjši udeležbi kot na drugih tekmah - uspela. Vzpon na Pohorje je najhitreje premagal Tomaž Soklič in se še tretjič letos povzpel na najvišjo stopničko.

Čim hitreje premagati vzpon od Spodnje postaje Pohorske vzpenjače do Hotela Bellevue na vrhu Mariborskega Pohorja je bila naloga 34 turnih smučarjev, ki so se v petek popoldne udeležili pete – predzadnje letošnje preizkušnje za Slovenski pokal v tekmovalnem turnem smučanju. Najbolje jo je opravil Tomaž Soklič (ARCO) s časom 32.44 Še enkrat več ugnal najbližjega konkurenta Nejca Kuharja (GRS Jezersko), ki je za njim zaostal le 9 sekund. »Dirka mi je kar ustrezala – teren je zelo podoben Krvavcu, kjer treniram, tako da nisem imel večjih težav s strmino. Z Nejcem sva bila precej izenačena, ušla sva ostalim zasledovalcem in ni bilo nevarnosti, da bi naju presenetil tretji, kot se je to zgodilo na Jezerskem. Sem pa tik pod vrhom napel vse sile in pustil zadaj,« je povedal Soklič, ki si je s tretjo zmago že zagotovil najboljši izkupiček Slovenskega pokala. Tretje uvrščeni Marjan Zupančič (KGT Papež) je za vodilnim zaostal že skoraj dve minuti.

Med tremi dekleti je bila tudi tokrat najhitrejša Meta Meglič (AO Kranj), ki je za vzpon porabila 43 minut in 11sekund. Nastopila sta tudi dva mladinca: Žan Karničar je s časom 37:57 za nekaj manj kot tri minute prehitel Gašperja Karničarja (Oba TTSO Jezersko).

Kot je povedal Ljubo Hansel iz Društva Gorske reševalne službe Maribor, so bili tekmovalci s traso proge zadovoljni. »To so dobri obeti za prihodnje leto. Upam pa, da bo udeležba boljša.«

Pred zadnjo tekmo za Slovenski pokal v tekmovalnem turnem smučanju, ki bo 11. marca na Okrešlju nad Logarsko dolino, bodo najboljši slovenski tekmovalci odpotovali še na svetovno prvenstvo v Cuneo v Italiji (26.2 do 4.3.2006).