Za Slovence uspešen

že prvi tekmovalni dan na SP v tekmovalnem turnem smučanju - Petra Lombar

že prvi tekmovalni dan na svetovnem prvenstvu v tekmovalnem turnem smučanju

Cuneo, 28. februarja 2006: Prva preizkušnja na tretjem svetovnem prvenstvu v tekmovalnem turnem smučanju v italijanskem Cuneu je Slovencem že prinesla uspeh – najboljšo uvrstitev na svetovnih prvenstvih doslej: Nejc Kuhar je v kategoriji mlajših članov osvojil peto mesto.

Najboljši tekmovalni turni smučarji sveta, med njimi sedmerica Slovencev, so se danes pomerili v disciplini vertical race (vzpon). 20 letni Nejc Kuhar iz Kokre je bil v svoji kategoriji peti, s čimer je za mesto izboljšal svojo – doslej najboljšo slovensko - uvrstitev s svetovnega prvenstva v Španiji izpred dveh let. Tudi ostali naši tekmovalci so bili uspešni: Anže Šenk je bil prav tako med mlajšimi člani 13., kadeta Žan in Gašper Karničar sta osvojila 14. in 22.mesto, med članicami je bila Meta Meglič 22., v članskih vrstah pa sta bila med 93 konkurenti Tomaž Soklič 28., Marjan Zupančič pa 51..

Kot je sporočil vodja naše reprezentance Drejc Karničar, so z izkupičkom prve preizkušnje zadovoljni. Vreme je bilo lepo, razmere dobre, še posebej pa so bili veseli Nejčevega uspeha.
V sredo bodo članice in člani nastopili na ekipni tekmi.