Informacije

Objave z informativno vsebino.

Informacije

Nataliji Gros nov državni rekord v hitrosti

SiOL, Sportal - STA: Slovenska športna plezalka Natalija Gros je na svetovnem prvenstvu na steni v italijanskem Arcu postavila nov slovenski državni rekord v hitrosti.

Prejšnjo rekordno znamko je s časom 22,89 sekunde popravila za več kot sekundo.

Trije Slovenci, poleg Grosove še Mina Markovič in Klemen Bečan, so tekmovali v današnjih kvalifikacijah hitrosti zaradi uvrstitev na svetovnem prvenstvu v kombinaciji treh disciplin balvanov, težavnosti in hitrosti. Slovenci, nobenemu se ni v hitrosti uspelo uvrstiti v današnji polfinale, hitrosti sicer ne trenirajo in ne tekmujejo na tekmah ter so današnjo tekmo vzeli bolj za zabavo ter se uvrstili v spodnji del razpredelnice.

Od Slovencev za najvišjo kombinacijsko uvrstitev še najbolje kaže Markovičevi, ki je na prvenstvu zasedla šesto mesto v težavnosti in 12. v balvanih. Grosova je na svojem zadnjem SP v balvanih osvojila deseto mesto ter 11. mesto v težavnosti, Bečan pa je bil 13. v balvanih in 33. v težavnosti.