Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Objavljalci

Authors

Arhiv

Druga in četrti

Friko - Jernej Peterlin: V zaključnem delu tekmovanja sta se izkazala Mina Markovič in Domen Škofic.

V zaključnem delu tekmovanja sta se izkazala Mina Markovič in Domen Škofic.

Naša najboljša športna plezalka je v finalni smeri zaostala le za svojo največjo konkurentko zadnjih let Jain Kim, ki je kot edina tekmovalka dosegla vrh finalne smeri. Na 3. mesto se je uvrstila francoska plezalka Helene Janicot.
Za Škofica je bil finale v Brianconu nova prelomnica, saj se je s 4. mestom v svojem drugem finalu svetovnega pokala, zelo približal stopničkam. Mladi Radovljičan je bil zagotovo prvo pozitivno presenečenje tekme. Pred njim so se uvrstili le izkušeni Ramon Julian Puigblanque in Sachi Amma, ki sta bila po prikazanem razred zase, ter Cedric Lachat.

Drugi slovenski predstavniki so svoje nastope zaključili v polfinalu oziroma kvalifikacijah. V ženski konkurenci je Tina Šušteršič po polfinalu zasedla 23. mesto, Maja Vidmar pa je tekmovanje končala na zanjo zelo skromnem 26. mestu. Pri moških je v polfinalu plezal Sergej Epih in dosegel končno 24. mesto. V kvalifikacijah sta tekmovanje zaključila Jure Raztresen, ki je zasedel 30. mesto in Martin Bergant 41. mesto.

Rezultati finala Briancon 2013: ženske | moški

Naslednja tekma za svetovni pokal v težavnosti bo na sporedu 9. in 10. avgusta 2013 v Imstu. Že naslednji vikend se bodo na istem prizorišču člani slovenske mladinske reprezentance potegovali za mladinske naslove evropskega prvaka v težavnosti.

Naslovna fotografija: Slovenija Climbing Team

20.07.13, 21:44

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.

• Število objav: 46146