Dopolnitve na zadnji seznam za novi vodnik sprejemamo še do 20. januarja 2007
Seznam novih smeri, katerih opisi bodo dopolnili vodnik Nad Mangartsko dolino (Grif, 1996); v rdeči barvi so označene tiste, za katere smo izvedeli po zadnjem pozivu za dopolnitev
Visoka Ponca (2247 m) – zahodna stena
21.06.1998 Raz, Filip Bence: V/III-IV,400 m, 1.30 h
11.07.1998 Carpe Diem, Filip Bence–Klemen Premrl: VI/III-V, 400 m, 3 h
01.08.1998 Lastovka, Filip Bence: V+/IV, 300 m,1.30 h
21.08.1998 Tetiva, Filip Bence: VI/IV-V, 350 m , 2 h
23.08.1998 Kiks, Filip Bence–Švab Erik: VI/IV-V+, 350 m, 4 h
Srednja Ponca (2228 m) – zahodna stena
12.02.2006 Mesečeva, Irena Mrak–Mojca Švajger: 50-85°, IV, 700 m, 6 h
26.03.2006 Prgarana, Irena Mrak–Mojca Švajger: 50-70° (90°), IV, 800 m, 8 h
Zadnja Ponca (2242 m) – zahodna stena
09.02.1997 Viharniška, Filip Bence–Peter Podgornik: sneg 45-80°, VI/V, 850 m, 6 h
zima 1997 Viharniška z izstopno varianto, Erik Švab z soplezalcem:
23.02.1997 Desni krak Zamorčka, Filip Bence: sneg 70-80°, VI/V+, 400 m, 2 h
08.03.1997 Iglca, Filip Bence: 50°- 85°,V+/IV, 800 m, 2 h
29.12.1997 Sreča, Filip Bence: 30-70°, IV/III, 700 m, 1.30 h
22.01.2006 Direktna z Viharniško, Irena Mrak-G.Willis: 50-80°, IV, 800 m, 6 h
Strug (2265 m)
15.10.1999 Rogovilca, Filip Bence: VI/IV-V, 450 m, 1.30 h
Vevnica (2343 m – severna stena) - Strug (2265 m – zahodna stena)
19.09.1999 Trta, Filip Bence: V/IV+, 500 m, 3 h. prečenje sten
Vevnica (2343 m) - zahodna stena
23.07.1996 Življenje. Filip Bence: VI-/IV-V+, 600 m, 2.30 h
25.06.1998 Kljunček, Filip Bence-Klemen Premrl: VI+/IV-V, 600 m, 5-7 h
05.07.1998 Spominčica, Filip Bence: VI/V+, 500 m, 2 h
08.09.2002 Stebriček, Filip Bence: IV+, 200 m, 1 h
Rob nad Zagačami (2145 m) – severna stena
04.09.1997 Kozliček, Filip Bence: VI/V, 400 m, 1.30 h
22.07.2000 Filipova, Filip Bence: VI/V, 500 m, 4 h
Mali Koritniški Mangart (2333 m) – severna stena
17.08.1996 Meč po Meču/varianta: Franček Knez Franček-Dani Tič-Mira Uršič: VI+/V, 4 R
21.07.1998 Usoda, Filip Bence-Peter Podgornik: VI+/V+, 560 m,10 h
04.08.1998 Gilda, Gildo Zanderigo-Riccardo Del Fabro: VI+/IV-V+, 650 m
12.08.2000 Porednica, Filip Bence: VI+/V, 800 m, 5 h
18.08.2000 Le Foglie e il Vento/zgornja varianta Gilde, Gildo Zanderigo: VIII/VI-VII. A3, 250 m
19.08.2000 Johanova/prečenje stene: Filip Bence-Peter Podgornik-Erik Švab: od III-VII, 30 R/60 m, 12 h
Mangart (2679 m) – severna stena
30.07.1996 Cvetlična, Filip Bence: V/IV, 1000 m, 2 h
10.09.1997 Navček, Filip Bence: VI-/V+, 1000 m, 2.30 h
27.09.1997 Gad, Filip Bence: VI+/V+, 900 m, 3 h
13.08.1998 Črni angel, Janko Meglič-Matej Meglič: VI+/V-VI, 600 m, 8 h
15.08.1998 Stotica, Filip Bence: VI/IV-V, 850 m, 3 h
02.07.1999 Gamsi, Filip Bence: V/III-IV, 850 m, 2 h
14.08.1999 Travca, Filip Bence: V/III-IV, 850 m, 2 h
24.09.1999 Kocka, Filip Bence: VI-/V, 1000 m, 3 h
Travnik (2200 m) – zahodna stena
Zaledeneli slapovi nad dolino v Plazeh
zima 1981 Demoklejev meč, Sergio Serra-Tullio Ferluga: IV/5, 250 m, 3-6 h
13.12.1998 Babau, Roman Benet-Luca Vuerich: IV+/5+, 500 m, 6-8 h
27.02.1999 Parkl, Filip Bence-Iztok Tomazin: IV/5, 290 m, 4 h
Male Špice (2167 m) – severovzhodna stena
11.09.1999 Vahica, Filip Bence: V/IV, 500 m, 1.30 h
Pripravil Peter Podgornik