Novosti

Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Obrazi in nasmehi po teku

Grintovec 2011: Kljub slabemu vremenu in skrajšani progi gredo čestitke vsem, ki so tekli in sodelovali na letošnji prireditvi.

Družina Papež je sprejela odločitev o teku na Grintovec – 24. 7. 2011. Veliko je bilo odrekanja, priprav in vsega, kar je potrebno za organizacijo tako velike prireditve.

Vreme priredivi res ni bilo najbolj naklonjeno, dež je pral progo kar nekaj dni. Zaradi snega, ki je pobelil Grintovec in sosednje hribe, je padla odločitev, da se teče do Kokrskega sedla. To se je pokazalo za dobro vseh: tekačev, spremljevalcev, organizatorjev … in gledalcev. Vreme je bilo zelo hladno, deževalo je ves čas prireditve, veter v zgornjem delu proge ni prizanašal, tekači pa so morali preteči okrog šest kilometrov do cilja. Organizacija je bila speljana v piko, kot pravimo. Vse čestitke družini Papež, vsem članom GRS, prijateljem gorskega teka in vsakemu posamezniku, ki je kakorkoli pripomogel, da se je tekmovanje odvijalo po planu.

Kralj Grintovca je postal Ahmed Arslan iz Turčije čas 42.50, kraljica Grintovca pa Slovenka Lucija Krkoč s časom 55.21.
V Kamniški Bistrici, kjer je bila razglasitev rezultatov in podelitev medalj in pokalov, se je g. Dušan Papež zahvalil vsem, od sponzorjev, prijateljev teka, vsem, ki so sodelovali kot prostovoljci, pomagali pri izvedi teka in obljubil 14. Tek na Grintovec bo prihodnje leto.