Novosti

Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Tudi tokrat brez napak

SPORTAL - STA: težavnostno plezanje, Innsbruck

Za slovenskimi športnimi plezalci je uspešen uvodni krog tekme svetovnega pokala v Innsbrucku. V kvalifikacijah težavnosti je bila najboljša Janja Garnbret, ki vodi z obema osvojenima vrhovoma smeri. V moški konkurenci je za najboljši slovenski dosežek s četrtim mestom poskrbel Domen Škofic. Vsega skupaj bo v polfinalu nastopilo devet Slovencev.

Vita Lukan je poskrbela za četrti dosežek, Lučka Rakovec je bila peta, Lana Skušek 13., druga slovenska predstavnica na OI Mia Krampl se je v polfinale uvrstila s 16. dosežkom. Preboj v polfinale je uspel tudi Tjaši Slemenšek s 26. dosežkom kvalifikacij.

V moških kvalifikacijah, ki so bile na sporedu v sredo, je najboljši nastop uspel Čehu Adamu Ondri, ki je dosegel vrh v eni smeri, v drugi pa mu je za malenkost zmanjkalo. Domen Škofic je bil četrti, polfinale sta si od Slovencev zagotovila še Martin Bergant s 15. in Luka Potočar z 21. mestom.

Žiga Zajc (30.) in Milan Preskar (48.) si nista priborila še enega nastopa.

V Innsbrucku bodo danes na sporedu še kvalifikacije balvanov, polfinale in finale v težavnosti bosta na sporedu v petek, polfinale in finale v balvanih pa v soboto.