SMU

SMU... opis123

Smučanje

Pierra Mente: zopet odličen nastop

Nejc Kuhar: Danes sva z Anžetom zopet nastopila odlično, kot kaže sva se po včerajšnjem maratonskem nastopu dobro spočila in osvojila odlično 15. mesto.

Današnja etapa je prvič postregla tudi z nekaj tehničnimi vložki, kar precejšen del tretjega vzpona smo namreč prehodili s smučmi na nahrbtniku, uporabljati smo morali tudi samovarovalni komplet. Proga je sicer imela 2550 v.m. v petih vzponih, dolžina pa je bila 25 kilometrov.

Prvi vzpon po smučišču sva začela nekoliko rezervirano, drugega s kar 1000 v.m. pa sva opravila izvrstno in se prebila med petnajsterico. Tudi v naslednjih vzponih sva kratek čas držala celo rob deseterice, vendar je za kaj več zmanjkalo predvsem hitrosti v spustih. Zopet so bili okrog naju Francozi, ki pa v spustih kar letijo, za naju zaenkrat še prehitro. Kljub temu se mi zdi, da se tudi midva sedaj peljeva že zelo solidno saj sva tekmovalcem iz ostalih držav (razen Švice, Italije in Francije) že čisto konkurenčna. V cilj sva danes prišla s časom 3 ure 10 minut in osvojila res izvrstno 15. mesto. Po včerajšnji utrujenosti si namreč nisem predstavljal, da bom danes sploh lahko vstal, vendar so masaža in pravilna prehrana ter pijača opravili svoje. V skupni razvrstitvi sva napredovala nazaj na 18. mesto, zelo zanimivo pa je v ospredju, kjer sta pred zadnjo etapo prva dva para povsem izenačena. Ob dobrem nastopu na jutrijšnji zadnji etapi je dosegljivo skupno 16. mesto, ostali pa so ob normalnem razpletu že preveč spredaj.
Jutrijšnja zadnja etapa je po planu sicer najkrajša, z 'le' 1600 v.m. vzponov.